pondělí 30. ledna 2012

Vlasy

Nemohl jsem si nevšimnout svých řídnoucích vlasů. "Kolem dvacátého roku života už vlasy mužům pomalu začínají řídnout. Navíc v tom hraje velkou roli genetika," řekla moje dermatoložka a nenápadně poukázala na mého plešatého otce. No co nadělám. Oproti platinové krásce Jean Harlow na tom jsem ještě dobře.

Jean Harlow byla sexuální symbol 30. let podobně jako Marilyn Monroe v letech padesátých. Spíše než kvality herecké ji však proslavil vzhled, zvláště její platinově blonďaté vlasy. Od přírody špinavá blondýna si Jean jednou u kadeřníka poručila přeliv pro zvýraznění zlaté barvy vlasů. Kadeřník však nevědomky namíchal dvojnásobnou dávku, důsledkem čehož se vlasy mladé herečky zbarvily do platinově stříbrné.

Filmové velikány tento zjev zaujal natolik, že mladičké Jean začali nabízet větší a větší úlohy. Aby se vyhnula osudu své matky, neúspěšné herečky, Jean Harlow si začala pravidelně každý týden v neděli, když se vrátila z kostela, barvit své vlasy na zářivé platinum. Jenže s přibývajícími hereckými úlohami jí začaly vlasy z hlavy ubývat - platinový přeliv je nevratně poškodil - až nakonec někdy kolem roku 1932 Jean musela začít nosit paruku každý den.

Snad k ní byli bohové stříbrného plátna milostivi, když si ji k sobě přivolali tak předčasně (dřív, než se zpráva o téměř holohlavé herečce stačila rozšířiti). Celý svět totiž 7. června 1937 zasáhla zpráva, že Jean Harlow podlehla smrtící uremii v pouhých šestadvaceti letech.

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!