pondělí 6. února 2012

České dráhy nenávidí muže, já nenávidím ČD

Server iDnes.cz upozornil, že České dráhy zareagovaly na stížnosti pasažérek ohledně bezpečnosti vytvořením výhradně ženských kupé. 

Přesně tak. Není to žádný vtip. Místo toho, aby si dávala tahle pochybná organizace pozor na to, koho pouští do vlaku a třeba nechala průvodčí procházet uličkou a kontrolovat, zda je všecko v pořádku, tak se rozhodnou polovinu svých zákazníků považovat za zločince, kriminálníky a otravnou havěť (jinými slovy zavádějí presumpci viny).

Protože, jak by řekly feministky, žádná žena nikdy nemůže spáchat zločin ani nemůže obtěžovat ostatní cestující.

Přístup Českých drah je vážně překvapující, neboť pokud vím, oddělená kupé pro muže a ženy jsou doménou arabského světa. Ženy cestující s Českými dráhami si však budou moci sednout jak do ženského kupé, tak do normálního spolu s muži.

Toliko k "rovnosti pohlaví."

A teď několik otázek: Co když budou normální kupé obsazena a dámská budou volná? Budou si tam moci muži sednout, nebo budou muset celou cestu stát? Vydají k tomu České dráhy další regulace, aby se v tomto případě např. muselo deset žen sedících nejblíže konci vagónu zvednout a přesunout se do dámských kupé, a muži si mohli sednout na jejich místa? Budou mít ženská kupé automaty na vložky? Budou zavádět kupé i podle rasy jako to bylo v USA běžné až do 60. let? A co podle věku, náboženství a sexuální orientace?

Mě se to každopádně týkat nebude. Dokud toto opatření nezruší, budu bojkotovat České dráhy, i kdyby to znamenalo, že pojedu o půl hodiny déle autobusem. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!