pondělí 6. února 2012

Kde je to globální oteplování?!

Třebaže to původně vypadalo, že letošní zima bude příjemná a obejde se bez mrazů, na poslední chvíli si to rozmyslela a teď si to vynahrazuje tím, že mrzne až praští.

Pensylvánský svišť Phil dokonce předpověděl, že krutá zima potrvá ještě 6 týdnů! Mě by zajímalo, kde mají všichni zelení, ekoteroristé, poslanci Evropského parlamentu a další pochybné existence to GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ?

Kdysi jsem někde četl "katastrofickou" vizi, podle níž by se mělo středomořské klima přesunout k nám s tím, že Středomoří ovládne klima saharské. Kéž by! Bylo by fajn pěstovat na zahradě levanduli, olivovníky, pomeranče, mandarinky, broskve a další ovoce. Líbilo by se mi mít možnost chodit v tričku a lehkých kalhotách 3/4 roku, plavat, opalovat se a ve stínu popíjet kolu s ledem a citrónem.

Jenže globální oteplování pořád nikde a myslím, že to dokazuje prozíravost našeho prezidenta. Václav Klaus od začátku říkal, že globální oteplování neexistuje. Ani po deseti letech, kdy žádné výrazné změny klimatu nenastaly, však Evropská (socialistická) unie nepřestává ročně utrácet milióny eur za stavby větrných elektráren, ekologických aut, bionafty, úsporných zářivek a dalších nesmyslů, které v konečném důsledku přírodě škodí víc než jaderné elektrárny, klasická auta s moderním spalováním a normální žárovky.

Nemám nic proti hospodářské spolupráci evropských států, dokonce jsem vždycky podporoval myšlenku Spojených států evropských, ale v mé mysli se spojená Evropa podobá spíše svobodným USA než totalitnímu SSSR.

A pokud se nezmění, doufám, že jednoho dne se budu ptát: Kde je ta Evropská unie?

1 komentář:

  1. By ti Klaus nasekal :D Nikdy neřekl, že GO neexistuje. Naopak existenci GO uznává... Hospodářská spolupráce evropských států a federalizace (dle tvých slov Spojené státy evropské) jsou dvě dost rozdílné věci. Už teď víme, že by to nefungovalo - stačí se podívat na Brusel.

    OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!