čtvrtek 1. března 2012

Komunistka Semelová čelí trestnímu oznámení

Studenta třebíčského gymnázia Daniela Pospíšila rozlítila "nostalgická" řeč komunistky Marty Semelové natolik, že na ni podal trestní oznámení. Devatenáctiletý Daniel se domnívá, že ve svém projevu u hrobu Klementa Gottwalda na Olšanských hřbitovech Semelová vyzývala k omezení práv a svobod.

"Jde mi o obsah jejího projevu. Cituji: 'Únor 48 a následujících 40 let nebylo zločinným režimem. Ten nastal až po Listopadu 1989.' Paní Semelová přitom zapomíná na stovky mrtvých, které má režim na svědomí na území Československa a v konečném součtu miliony mrtvých po celém světě. Přijde mi, že měříme extremismus dvojím metrem," řekl Pospíšil exkluzivně v rozhovoru pro tento blog.

Nakousl tak dlouhodobou otázku postavení komunistické strany. Ačkoliv zákon 198/1993 Sb. komunismus nazývá zločineckým režimem, Komunistická strana Čech a Moravy stále existuje a má nezanedbatelný počet křesel v Parlamentu.

"Pravicový a levicový extremismus je stejně nebezpečný, ale lidé nevnímají komunisty jako hrozbu. Komunisté mohou po ulicích klidně nosit vlajky se srpem a kladivem, ale extremistu se svastikou policie okamžitě zadrží a přišije mu několik trestných činů," uvedl Daniel svůj postoj a dodal: "Kdyby měl stejný proslov jako Semelová nějaký nacista a místo slov Gottwald použil Hitler, tak se svobodou projevu nikdo ohánět nebude."

Daniel Pospíšil, rodák z Jaroměřic nad Rokytnou, prohlásil, že komunistická strana měla být zrušena hned po revoluci. "Je největší porevoluční chyba, že se tak nestalo. Svoboda projevu je nedotknutelným právem, ale pokud se bude trestat fašismus a nacismus, měl by se trestat i komunismus."

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!