středa 18. dubna 2012

Němcová nechce na Hrad? Nevím, koho budu volit

Před pár dny se Českem rozlétla zpráva, že Miroslava Němcová se nehodlá ucházet o prezidentskou funkci. Prý mnohem víc pomůže zemi v roli předsedkyně sněmovny. Docela mě to zamrzelo, protože to byla moje jasná (a jediná) favoritka v klání o Hrad. Volil bych ji s nejlepším vědomím a svědomím a měli bychom první prezidentku v historii.

Tak co teď? Kdo z kandidátů je hoden mého hlasu? Už jsem o tom psal v únoru, krátce poté, co byla přímá volba schválena.

Fišer je takový nemastný neslaný, Švejnar moc socialistický, Zemana už snad nikdo nebere vážně a navíc je jeho chyba, že je naše politika plná buranů. Zatím to vypadá, že se budu rozhodovat mezi Přemyslem Sobotkou, o němž toho moc nevím, a Karlem Schwarzenbergem, o němž už předem vím, že je na tu funkci  příliš starý. ODS prý po Němcové uvažuje i o Tomáši Töpferovi - ani proti němu bych neměl mnoho námitek - četl jsem s ním nějaký rozhovor o politice a měl podobné názory jako já. Prezident navíc musí umět hrát, být výraznou osobností s vkusným vystupováním, což umělci zpravidla mají a umí. Bývalý četník je ale stále jenom spekulací médií.

A já stále nevím, koho budu volit.

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!