sobota 21. dubna 2012

Odboráři v Praze - tradiční přehlídka buranství a nevkusu

Řízky a chleba, zápach levného alkoholu, ošoupané tenisky, šusťákové bundy a žluté igelitky Billa s výhodným nákupem... Že to je peklo? Bohužel ne. Tento víkend to bude smutná realita pražských ulic.

Záplava socialistů, komunistů a dalších buranů totiž zaplaví stověžatou matičku ve snaze svrhnout "zlou vládu", zrušit "asociální reformy" a nastolit beztřídní společnost. Neuvědomují si přitom, že kdyby namísto ustavičných demonstrací a stávek raději dělali něco užitečného, bylo by všem líp.

Jo, na šílenou levičáckou rétoriku jsme už od odborářů zvyklí. Opomíjím dokonce i to, že pro většinu vesničanů to je proplacený výlet do Prahy na nákupy. Ovšem absence dobrého vkusu a vychování mě udivovat nepřestává.

Zaplaťpánbůh, že si svou demonstraci naplánovali na konec deštivého dubna a ne na horké léto, to bychom byli svědky ponožek v sandálech, rozepnutých košil a odhalených pivních břichů - děkuji, svoje oči mám rád a nemám zájem si je vyškrábat. Na fotografiích a záběrech v televizi je ale i tak vidět klasická přehlídka buranství a křupanství. V blyštivém alobalu zabalené krajíce chleba s řízkem na dalekou cestu do "toho Práglu", pantátové popíjející lahváče - ideálně ještě před polednem, paní v neforemných bundách připomínající chodící salámy, malé děti mávající transparenty se socialistickými hesly (aniž by tušily, do čeho je to jejich rodiče zatáhli) - nevkus z toho všeho přímo srší.

Upocený dědek, který nikdy neslyšel o deodorantu a plive po zemi - tak vypadá typický odborář. Většina demonstrantů navíc rozhodně nevypadá jako že by nějak výrazně strádala. Naopak - mnohým by utáhnutí opasků jedině prospělo. Stejně jako by všem prospělo, kdyby pochopili, že zadarmo jim nikdo nic nedá.

Ale víte co? Já jim to přeju... Výlet do Prahy je nejen kulturně-vzdělávací zážitek, který by mohl přispět k rozšíření jejich omezených obzorů, ale taky finanční injekce pro dopravce a pražské obchody a restaurace.

1 komentář:

  1. Jen k těm ponožkám v sandálech - je to sice nevkus, ale v tomhle případě by to byl asi skoro lepší pohled, než na nějaká kuří oka a podobně. Pochybuju, že zrovna tihle se vůbec nějak starají o své nohy :-D

    OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!