čtvrtek 17. května 2012

Smrt si říká WikiLeaks

Od začátku říkám, že WikiLeaks jsou pro Západ hrozba. Nástroj, který extremistům (ať už ruským nebo islámským) odhaluje Achillovu patu Evropy a severní Ameriky a kreslí na ni terč. A kdo by si nestřelil, když není možné se nestrefit?

Zakladatel pochybného projektu Julian Assange svými činy, které obhajuje "konáním vyššího dobra", pokračuje v tradici blízkovýchodních teroristů. Pouze namísto bomb používá internet. Bezmyšlenkovitým zveřejňováním citlivých dat nevytvoří otevřenou a mírumilovnou hippies společnost, nýbrž mnohem nebezpečnější svět, kde každý bude vědět víc, než je zdrávo. Veřejnost prostě nemá vědět úplně všechno. Bylo to tak vždycky a bude to tak vždycky.

Blonďáček Assange se stylizuje do role jakéhosi anděla a ohrožuje přitom zdraví a životy nejen západních vojáků na zahraničních misích, ale v konečném důsledku taky zdraví a životy nás všech. Včera jsem četl článek o sedmnáctiletém chlapci, kterého na základě údajů z WikiLeaks v Iránu popravili, neboť jeho jméno figurovalo na seznamu lidí pomáhajících USA.

Julian Assange má na svých bledých rukou krev, ale nejsem tak naivní abych věřil, že ho to donutí se nad sebou zamyslet.

Hitler i Stalin své hrůzné činy kdysi zaštiťovali myšlenkou "konání vyššího dobra." A historie nás už snad naučila, že kdykoliv se snaží někdo hrát si na boha, nedopadá to dobře.

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!