pátek 4. května 2012

Kdo (ne)uspěje v příštích volbách?

Zpravodajský server Česká pozice včera přišel s rozborem několika menších stran, které klepou na dveře Strakovy akademie. "Aktuální průzkumy předvolebních nálad ukazují, že do Poslanecké sněmovny by mohlo proniknout hned několik politických stran, které v ní nyní nejsou zastoupeny," píše Česká pozice. Jedná o šestici těchto stran, jejichž preference se pohybují od 3 procent výš:

  • KDU-ČSL
  • Strana zelených
  • Suverenita - Blok Jany Bobošíkové
  • Zemanovci
  • Strana svobodných občanů
  • LEV 21
Pokud se v příštích volbách (ať už budou předčasné, nebo ne) podaří uspět třeba jen dvěma z nich, nastane pěkný zmatek a chaos na jinak vcelku ustálené politické mapě ČR.

Křesťanští demokraté v posledních volbách překvapivě nezískali ani jedno křeslo, pokud však Bůh vyslyší jejich modlitby, mohli by se do Sněmovny zase vrátit a podle hesla "pomáhej bližnímu svému" se přidat na stranu pravice či levice, to ale ví snad jen Bůh.

Ne! Zelené už ne! Můj táta s oblibou pronáší pořekadlo, že zelené jablko časem zčervená. Samozřejmě tím narážel na levicové tendence této ekologicky zaměřené strany. Upřímně se divím, že se po debaklu první vlády, v níž byli Zelení (kupodivu pravicové) a po současné krizi Vévéček, ještě najdou lidé, kteří této neprůhledné organizaci hodlají dát svůj hlas.

Jana Bobošíková se svou partou se rozhodla vsadit na klausovskou kartu. V jejím programu najdeme větší distanc od EU a samostatnost ČR. Jenže pořád je to Bobošice - žena, která kandidovala na prezidentku pod vlajkou KSČM. Sorry, ale takovéto schizofrenní straně taky dát hlas nemůžu. Bál bych se, s čím přijdou každý druhý den.

Burana Zemana už zřejmě omrzel klid Vysočiny a chystá se přesídlit v příjemnějším klimatu pražského ďolíku. Což o to, na levicovou stranu je jeho program překvapivě rozumný, žádné pohádky o čtrnáctých platech a dvou měsících dovolené se nekonají, ale nechápu, proč si někdo myslí, že nás tento člověk může vyvést z hospodářské krize - kdyby šlo o hospodskou krizi, asi bych to i chápal, ale mezi těmito dvěma termíny je rozdíl!

No a tím se dostáváme k nejspíš jediné straně z těchto politických "mrňat", které bych byl jakožto pravicově konzervativní volič ochoten dát svůj hlas. Strana svobodných občanů mi je blízká svou politikou volného trhu, laissez faire a snahou vrátit občanům svobody, které jim přebujelý sociální stát sebral. V průzkumech mají "Beránci" něco kolem 3,6 %, tak si ještě rozmyslím, jestli jim dám hlas.

A o Paroubkově platformě Levice 21. století, která ve skutečnosti prosazuje politiku socialismu tvrdých 50. let snad ani víc psát nebudu, postava jejího lídra mluví za vše. Politické peklo.

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!