pátek 22. června 2012

Generace Y - jací jsme?

Na internetu je možné nahlédnout na výsledky studie The Truth About Youth. Ta mapovala životní postoje a názory sedmi tisíc příslušníků nastupující mladé generace v 17 zemích světa.

Potvrdil se tak všeobecně předpokládaný fakt, že technologie pro nás svou důležitostí předčí i určité smysly. 53 % zpovídaných by se vzdalo čichu výměnou za smartphone, ultrabook či jinou technologickou hračku.

Údajně jsme každý odborníkem na PR, neboť přes sociální sítě si musíme udržovat určitou mediální image. Pečlivě vybíráme, co napíšeme do statusu na Facebooku, co twítneme, na kterých fotkách se označíme, ze kterých se naopak odtagneme atd.

Máme jiný náhled na to, co je špatné a co ne, než generace našich rodičů či prarodičů. Stahování hudby a brouzdání po internetu v pracovní době je pro nás každodenním chlebem.

Avšak zároveň zastáváme jisté konzervativní hodnoty. V Mexiku je mezi mými vrstevníky enormní zájem o nastartování vlastního podnikání, v USA je zase největší prioritou najít lásku. Lidé narození v druhé polovině 80. let a v letech devadesátých si nejvíce přejí zdraví, úspěch v kariéře a spokojený rodinný život.

Teprve za nimi je touha po slávě a bohatství. A k těmto prioritám se nejvíce hlásí mládež v Indii.

Inu víte co se říká: každá generace se snaží být odlišná od té předchozí. Třeba se po liberálním způsobu života našich rodičů zase vrátíme k hodnotám našich pradědečků a prababiček. Je zajímavé, že například jev vdaných žen, které přijímají roli hospodyněk i navzdory vysokému vzdělání, skutečně nasvědčuje jistému obratu zpět.

Rok 2022?

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!