neděle 15. července 2012

O vládě

V posledních dnech je situace v Česku ještě napjatější než obvykle. Vládní krize sice není vyhlášená oficiálně, ale kdo trochu politickou scénu sleduje, tuší, že naděje, že tahle vláda vydrží až do roku 2014, se snižuje den za dnem.

Škoda. Ale vládní politici si za to mohou sami. Podporoval jsem je do té doby, dokud nezačali zvyšovat daně. Zvyšování daní není pravicová politika.

Jakožto brigádník, kterému se hodí každá koruna navíc, pravidelně jednou měsíčně zuřím u výplatní pásky, když koukám, o kolik mě stát okradl tentokrát. Jako by se peníze nedaly sehnat jinde. Například ostrouháním sociálního systému, zrušením přebytečných regulačních zákonů, podporou podnikání.Tyto jednoduché kroky by zcela jistě přitáhly řadu investorů nejen ze zahraničí, ale začít soukromý byznys by si zkusili třeba i nezaměstnaní Češi, jako poslední naději.

Pronajímáme spodní část domu a současná nájemkyně, která v něm má obchod s korálky, přívěšky a kamínky, si ho otevřela, když nemohla nikde najít práci. A teď má svůj obchůdek a je spokojená.

Vysvětlení vládní nepopularity je snadné. Podle pravičáků dělá moc levicovou politiku a podle levičáků zase moc pravicovou. Namísto obliby u obou skupin si vláda proti sobě poštvala obě.

Ještě jednou škoda, ale aspoň už prošel nový občanský zákoník.

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!