sobota 15. září 2012

O svobodě slova

Že jeden amatérský film nevalné kvality může někoho přimět k vraždám a k násilí? V Libyi je možné všechno. 

Ještě před rokem Libyjci provolávali slávu Západu a děkovali USA, že je pomohly osvobodit od diktátora. Nyní se k moci dostávají radikální islamisté a ona láska zmizela spolu s nadějí na mírové soužití Západu a Arábie.

Přívržence proroka Mohameda tentokrát rozzlobil film (dosti amatérský, mimochodem) na YouTube, v němž je amatérský režisér Sam Bacile, ukazuje v negativním světle. A muslimové opět dokázali, jak nedovedou nic brát s nadhledem a že jedinou obranou, kterou znají, je útok.

Zaútočili na americkou ambasádu v Benghází. Výsledek? Mrtvý velvyslanec USA a několik členů jeho doprovodu. A ještě to, zdá se, nekončí. V arabských zemích se nyní zvedá vlna násilí proti evropským a americkým výrobkům a značkám. V Evropě i USA se už také ze strany levičáků a multikulturalistů ozývají hlasy, aby bylo video staženo z YouTube.

Pokud se tak stane, ukáže Západ, že teroristům ustoupí ve všem. To už jim rovnou může přenechat baziliku svatého Petra ve Vatikánu, aby ji přestavili na mešitu (nejlépe za dotace z muslim-friendly Evropské unie). Jedním z principů, na nichž stojí naše civilizace, je totiž svoboda slova a projevu.

3 komentáře:

 1. Já si mylsím, že právě teď dokázali, že to video/film/ je pravda. To je jako "Já nejsem rváč a jestli to řekneš, tak tě zabiju!".
  Prostě úplně zbytečné věci.

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak! Jsem rád, že nejsem jediný, kdo si to myslí...

  OdpovědětVymazat
 3. Je to celé propaganda. Ten film byl na internetu už déle, záměrně se čekalo, aby tohle probíhalo kolem 11. září a nejhorší prezident v dějinách Ameriky - Obama netuší, co s tím, takže lže a místo toho, aby řešil, že zabíjejí Američany, omlouvá se za video, které s tím nemělo co dělat! Nemluvě o tom, že jeho mluvčí řekl, že to nebyl žádný akt nenávisti vůči Americe... Zabíjeli Američany, zaútočili na ambasádu, pálili americké vlajky, co už víc jim ještě tenhle stupidní prezident dovolí udělat, než konečně vystrčí hlavu z prdele? Je to hanba. A jestli znovu vyhraje volby, je to konec Ameriky, jakou známe dodnes.

  OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!