sobota 27. října 2012

Jak vypadá "komunistický ráj"?

Kdo trochu sleduje zpravodajské servery zřejmě nepropásl zprávu o tom, že Jaromír Petelík, jeden z členů pražské KSČM, na svém facebookovém profilu vybízí ke znárodňování majetků podnikatelům a k "věšení pravičáků po městech republiky." Tenhle skandální výrok (kvůli němuž by Petelíka měli odsoudit za šíření nenávisti vůči skupinám osob a za vyhrožování) opět vyvolal otázky k legitimnosti české komunistické strany.

Havel na počátku 90. let věřil, že lidé budou inteligentní a komunisty volit přestanou. Ukazuje se však, že občany České republiky přecenil. Po 20 letech totiž zažíváme návrat komunistů do řízení státu. A to, co se po Sametové revoluci zdálo jako snaha o to "nebýt jako oni", se nám nyní může šeredně vymstít.

Pokud ČSSD skutečně vyhraje příští volby do poslanecké sněmovny (obávám se, že to nás nemine) a utvoří koalici s komunisty, jako teď cvičně zkouší v krajích, dokáže rudou hrozbu zkrotit natolik, aby zabránila znárodňování a novodobým politickým procesům? Komunisté už kdysi dokázali, že jakmile jim někdo podá ruku, uhryznou ji a z krve si obarví pár praporků. 

Někteří lidé tvrdí, že současní komunisté jsou jiní než jejich pováleční předchůdci. Ale je tomu skutečně tak? Osoba pana Petelíka tomu příliš nenasvědčuje. Vlastně může sloužit jako důkaz toho, že myšlení členů komunistické strany se vůbec nezměnilo. Takhle se člen moderní demokratické strany nevyjadřuje!


Běhá vám z toho mráz po zádech? Mně ano. Zabraňme návratu "komunistického ráje"! Zakažme komunistickou stranu! Tvrdíte, že už je na to příliš pozdě? Kdepak, dokud nejsou ve vládě, pořád je ještě čas! Další vlnu emigrace české inteligence už tato země nepřežije a přeci je to k ní jen kousek, když nad korunovaným lvem visí rudá hrozba. 

Ale lepší než všechny zákazy by bylo, kdyby si Češi vzpomněli, co to se vším všudy znamená komunismus a pochopili, že namísto ke kýženému ráji to je cesta do pekla.

3 komentáře:

 1. Michal Zlatkovský: prosimvás, nevím, jestli to žádného investigativce dosud nenapadlo - ale fake je to hlavně proto, že screenshot je udělaný přímo z toho účtu - je tam vidět hvězdička pro zvýraznění a odkaz na propagaci - pokud screenshot ten člověk neudělal sám, o čemž pochybuju, je z fake profilu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je možné, že je to fake. Taky, když jsem si to dala na svůj profil na facebooku, ozvalo se mi asi milion levičáků, že je to podvrh, přičemž mým úmyslem bylo pouze ironicky poznamenat, že bych si aspoň ráda vybrala, kde budu viset. Nic to ale nemění na tom, že se komunisti stále nedistancovali od minulsti strany, která zahrnuje mimojiné znárodňování a politické procesy. Je jedno, co si jednotlivec napíše na facebook, hlavní je, že chtějí svým politickým programem navazovat na poválečnou éru, z čehož mi opravdu jde mráz po zádech.

   Vymazat
 2. Jo, je to fake, ale já se za svůj komentář omlouvat nehodlám. To by bylo, jako kdybychom se omlouvali nacistům za to, že jsme jim znemožnili přetvořit svět podle jejich představ.

  OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!