úterý 9. října 2012

Sporný zásah strážníků? Kdepak!

A jéje... Televize Nova se zase postarala o zvýšení sledovanosti a návštěvnosti svých stránek, když tam umístila zajímavé amatérské video. Na něm městští policisté na Andělu krotí dva bezdomovce, přičemž se jim do toho začne plést dědek, a tak ho zpacifikují taky.

Samozřejmě se okamžitě začali ozývat různí samozvaní "ochránci lidských práv", pseudohumanisté, socialisté a "žijeme v novodobé totalitě" paranoici.


Myslím, že v médiích není dostatečně slyšet hlas protistrany. Například na iDnes redaktor napsal poměrně jednostranně zaujatou zprávu, v níž se ani neobtěžoval získat vyjádření policistů.

Protože policisté zasahovali zcela podle předpisů.

Bezdomovci na tramvajové zastávce popíjeli alkohol, což je věc jednak zakázaná a jednak velice obtěžující a nevábná - kdo se na to má koukat a kdo to má čichat? A tak je aktivní městský policista, který chtěl dokázat, že "městští" nejsou jenom vybírači pokut za špatné parkování, zkusil vyhnat, ať si jdou chlastat do nějakého doupěte, kam patří. To se houmlesákům samozřejmě nelíbilo (úplně slyším ty podnapilé hlasy: "Co jee? Jdi do pr****, debile..." a podobně) a tak se s nimi strážníci začali přetahovat.

Ani se nedivím, že použili trochu víc síly, protože konflikt s podnapilou osobou je vždycky dost riskantní a nepředvídatelný, nehledě na to, že zápach musel být ukrutný (taky bych se snažil ze sebe bezďáka setřást co nejřív).

No a potlesk, dámy a pánové, na scénu přichází znuděný důchodce, který touží po troše vzrušení a posledních pěti minutách slávy svého života. A tak se po vzoru hrdinů z laciných televizních seriálů, které doma sleduje nonstop, začne zastávat bezdomovců.

Policisté jsou teď v oslabení a navíc se kolem shromažďují čumilové. Nervozita stoupá. No a tak se logicky pokusí zpacifikovat i dědka, který se jim vůbec nemá co plést do práce. Konec zvonec.

Vlastně ne. Jestli bude národ kritizovat každý výraznější zásah strážníků, jiný než pokutu za špatné parkování, můžeme policisty rovnou zrušit. A budeme kolem bezdomovců na zastávkách chodit dennodenně. Budeme každý den čichat ten smrad a vyčítat si, že jsme onehdy nepodporovali "městské".

2 komentáře:

  1. Tak tentokrát s tebou nesouhlasím. Klidně budu vypadat jako pseudo-ochránkyně práv, ale policisté mají být slušní, takže ano, mohli požádat bezdomovce, aby odešli,a le slušně a bez toho, aby na nich stáli nohou, tahali je a vláčeli. Viděla jsme to na videu, takže posuzuji podle toho.
    A pan důchopdce se prostě zastával, a věř, že znám spoustu lidí, kteří chodí po ěmstě opilí, nejsou to bwezdomovci a policie s tím nic neudělá a proč? Bojí se jich, kdežto bezdomovců ne, protože kdyby je bezdomovci zmlátili, tak je jasné, že je jsou oni ti správní-což jsou, pokud je normálně osloví.
    Nechci se zastávat těch lidí, ale myslím, že si policisté něco chtěli dokázat a udělat dojem "frajírků".

    OdpovědětVymazat
  2. Respektuji tvůj názor, ale přijde mi, že na to, jak se na diskusních fórech po každém znásilnění, přepadení atd. vyrojí příspěvky typu "kde byla policie, od čeho ji máme, proč nezasáhla", tak teď zase všichni řvou, že policie skutečně něco dělala a podporují pána, který jim v činnosti bránil.

    OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!