neděle 4. listopadu 2012

Romney, nebo Obama?

Volby amerického prezidenta se blíží. Už za týden budeme vědět, zda nejmocnějším mužem planety pořád bude Barack Obama, nebo zda se jím stane Mitt Romney. Demokrat, který chce Ameriku socializovat, nebo republikán, který je členem mormonské církve? V zámoří vrcholí kampaň - červená, bílá a modrá jsou všude a doprovází je moře hvězd a pruhů. Koho byste volili vy?

Spolužák Matouš s Obamou...
Barack Obama je ten populárnější, známější a s lepším PR. Těší se velké oblibě v levicovém Hollywoodu a mnoho herců, zpěváků a dalších celebrit demokratického kandidáta otevřeně podporuje (Katy Perry, Morgan Freeman, Steven Spielberg, George Clooney, Tom Hanks, Robert Downey Jr.). Obama chce v USA zavést povinné státní zdravotní pojištění, vyšší daně, větší regulace v bankovnictví a ekonomickém sektoru.

Můj názor? Jedna Evropská unie světu stačí. Socialisticky smýšlející Obama chce Američanům sebrat všechny svobody, které je odlišují od Evropanů. Copak se neukazuje, že evropská cesta regulací, příkazů a omezování je cestou do pekel? Bohužel má téměř absolutní podporu černochů a hispánců - rasismus je v USA dodnes, jenom se obrátil vůči bělochům.

... a já s Romneym
Mitt Romney je ten "mormon", který sem tam plácne nějakou pitomost, jako že znásilnění ženy je dar shůry atd. Jakožto republikán zastává tradiční americké hodnoty jako je svoboda trhu, svoboda jednotlivce nebo minimální daně. Prostě to, co dělá Ameriku Amerikou. Samozřejmě kvůli své "přílišné orientaci doprava" si nezískal mnoho přátel v amerických levicových médiích ani v socialistické Evropě. Ze známých lidí v USA ho podporuje např. Clint Eastwood, Chuck Norris, Ted Nugent nebo Kid Rock; větší podpoře se těší na americkém jihu, středozápadě a mezi bělochy.

Můj názor? Nejsem zrovna na větvi z některých jeho výroků, ale je to konzervativní republikán, a to mi stačí. S ním je tu pořád nějaká naděje na to, že až se z EU stane nová říše zla, budeme mít kam emigrovat. Všemi deseti jsem pro svobodu jednotlivce, politiku laissez-faire a minimální daně. Zatím Romney za Obamou trochu zaostává, ale když ho podporuje Chuck Norris, nic není ztraceno!

9 komentářů:

 1. Já tedy nevím, ale Obama je mi sympatičtější. A myslím, že nějde o to, cod ělá USA Amerikou, ale o to, co je dobré a např. povinné zdr. pojištění je dobré rozhodnutí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je důkaz toho, že lidi si vybírají podle hezké tvářičky a ne podle postojů. Např. povinné zdravotní pojištění lidem úplně bere svobodu nakládat si se svými penězi (a zdravím) dle libosti, stejně jako svobodu volby. Většina Američanů ho samozřejmě má, ale z prozíravosti, nikoliv proto, že jim to stát nařizuje.

   Vymazat
  2. Ale zdravotnictví v USA je šíleně drahé, takže se to pojištění hodí.
   A ano, vybírám si i podle "tvářičky".), protože někdo, kdo mi je na první pohled nesympatický mě prostě nepřesvědčí, tak to bohužel je...Ale dobrá, zkusím se ještě jendou podívat na Romneyho.ale připadá mi jako neskutečný kariérista.

   Vymazat
  3. Jsem zasnoubená s Američanem, o jejich novém zdravotnctví tu nevíme nic. Já z toho četla výňatky a je to hrůza!! Neexistuje horší prezident než Obama a lidi ho zvolili jen z totálního ignorantství. Útoky na ambasády, nastoupil s dluhem 10 bilionů dolarů, teď je 16 a k největšímu utrácení má teprve dojít!! Romney je jeden z nejúžasnějších lidí, celý život pomáhal, komu mohl. A to, že úspěšně podniká a dovede se tak vcítit do někoho, kdo se snaží o totéž, jinými slovy o záchranu ekonomiky, to má být jako jeho chyba???? Lidi jsou neinformovaní a ohánějí se argumenty začínajícími slovy "připadá mi". Já vím. Vím, že výsledek těchto voleb je výsledkem lenosti, neinformovanosti a ignorantství. A že je to trgédie.

   Vymazat
  4. Je jasné, že nejsme tak informovaná, dkyž se o tuto věc nezajímám do hloubky, to vím. A myslím, že každý politik by měl být kariérista, ale pořád by měl mít nějaku "tvář", Romney přebíhá od jednoho břehu na druhý.
   Jinak sjsem zvědavá, jak to dopadne, dkyž te'd bude Obama prezident...uvidíme.).

   Vymazat
  5. Romney od ničeho k ničemu nepřebíhá, narozdíl od Obamy nelže a Ameriku má rád. Vždyť ten zmetek lhal i o atenrátech na ty nebohé ambasadory! Jestli o tom chceš vědět víc, tak jsem se tomu věnovala v tomhle příspěvku: http://kristynasbreakfastclub.blogspot.cz/2012/09/tohle-je-valka.html Řeknu ti předem, jak to dopadne. Katastrofálně. A docela bych se vsadila, že jeho prezidenství skončí buď impeachementem, atentátem nebo občanskou válkou. A to opravdu nepřeháním, za posledních 200 let nebyla americká společnost nikdy tak rozdělená a tenhle prokletý prezident to ještě přiživuje.

   Vymazat
 2. Continued

  Take a look at my site :: jacksonville foreclosure attorney
  Also visit my web blog : short sale

  OdpovědětVymazat
 3. Important things about Voicemail Program

  Feel free to visit my blog ... leads for lawyers
  Feel free to visit my web site :: attorney leads

  OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!