neděle 18. listopadu 2012

Skandální fotografie One Direction... Oh wait!

Nedávno jsem při brouzdání 9gagem narazil na skvělý obrázek populárních One Direction z trochu jiného úhlu.


Docela mě to rozesmálo, protože už tak je teď internet plný narážek na orientaci znepokojivě pohledných muzikantů. Připomnělo mi to trochu starší vtip:


Takže máme to brát jako skandální odhalení? Rozhodně ne. Mnohem pravděpodobnější je, že jde o promyšlený tah marketingového a PR týmu. Fotografie vzbudila rozruch nejen na 9gagu, ale taky na twitteru. Spoustu lidí to samozřejmě přimělo k tomu, aby si na YouTube pustili nějaký jejich klip nebo stáhli skladbu z iTunes.

Gawker.com na svých stránkách přišel s různými teoriemi, co "elegantní a přitom velice intimní dotek" mohl znamenat. Například...

 • Liam (osahávač) Harrymu (osahávaný) z kalhot velice láskyplně oprašoval smítko.
 • Ohříval si ruku (v LA bylo "pouhých" 20°C!)
 • Hledal jeho resetovací tlačítko
 • Byl to jenom vtip během focení, jako například dělání parohů atd.
Že nejspíš jde o pouhý marketing naznačuje i pohled do zákulisí. One Direction jsou totiž řízeni přísnými otěžemi svého PR týmu. Těžko si tedy představit, že by se dopustili tak velkého přešlapu na veřejnosti před kamerami a živým publikem. PR tým kapele dokonce vytvořil seznam zakázaných otázek, které novinář nesmí položit. Lidé z médií se shodují na tom, že tak přísná pravidla ještě neviděli.

Novináři se nesmí ptát na přítelkyně, jak vznikl název One Direction, jestli se kluci někdy hádají a velké "ne ne" jsou také rituály před vystoupením. Kompletní seznam 13 zapovězených témat (plus ještě několik parodických - kdo jim dělá obočí?) si můžete přečíst zde. Člověk se při jejich pročítání ptá, na kolik je britsko-irská pětice pouhým fabrikátem skvělého marketingu.

3 komentáře:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach né, tys to udělal naschvál, tenhle článek, že? Já vím, že je to všechno šoubyznys, ale tak...
   Ale třeba co tak poslouchám rozhovory, tak se jich tam ptají jestli mají přítelkyně, kdo vymyslel ten název...Možná, že ty otázky dostávali pořád dokola, že je to omrzelo.).
   Stejně je na těchto "veřejných lidech", jestli to tak můžu napsat,nejhorší, že nevím jistě, jestli jsou opravdu sami za sebe, nebo jestli je ovládají lidé "nahoře".

   Vymazat
 2. Jste ubohý, one direction je ta nejlepší skupina na světě, jsou to kluci s velkým srdcem a nějaký "moderátoři" vůbec nemůžou z rozhovoru poznat jací jsou.. A to že jsou úžasní :3 Být directioner je pro mě ta největší pýcha!:) nestydím se za to a nikdy nebudu! DIRECTIONER 4EVER!:3 https://www.facebook.com/pages/-We-go-one-direction-/126934770823841?ref=hl#

  OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!