neděle 16. prosince 2012

Nezakazujte zbraně, zakažte šílence!

Po pátečním útoku šíleného střelce v americké škole zůstalo téměř třicet mrtvých a snaha využít této bezpochyby smutné události k omezení lidských svobod. Jedním z nejtweetovanějších slov v pátek večer bylo NRA - National Rifle Association. 

Otřesená veřejnost okamžitě začala vyvíjet nátlak na tuto americkou organizaci, aby zpřísnila podmínky pro držení a pořízení zbraně. Prezident Obama samozřejmě neváhal příležitosti, aby ukázal médiím, jak si nacvičil hrané slzy, a zahřímal, že se postará o to, aby byl Druhý dodatek ústavy upraven...

Prostě typicky socialistické řešení: vyřešme problém zákazem. Jenže vinna není zbraň, která vystřelila, nýbrž jedinec, který stiskl spoušť. V tomto případě psychicky vážně narušený Adam Lanza, jemuž bylo v první řadě umožněno žít život mezi duševně zdravými lidmi, ačkoliv zcela evidentně patřil do ústavu. Člověk, který je duševně v pořádku, nepopadne jednoho dne zbraň a nevystřílí půlku školy!

Ačkoliv si to mnozí humanisté a ochránci lidských práv přiznávají, ne všichni psychicky nemocní jedinci můžou žít normální život ve společnosti. 


Jenže na to Obama samozřejmě neupozorňuje. Raději hlásá, že člověk by neměl mít právo bránit sebe a svůj majetek sám. Je to logické - odzbrojená populace je lépe ovladatelná a více závislá na pomoci státu. A omezením Druhého dodatku dovrší přeměnu z kdysi svobodné země v socialistickou unii typu EU.

Ta vlastníky zbraní považuje za hrozbu, neboť jsou podezřele moc individualističtí, schopní se postarat o sebe sami a nepotřebují kvóty, směrnice ani nařízení. A pak dochází k tak absurdní situaci jako že britský olympijský tým střelců musí jezdit trénovat do zahraničí, protože jejich zákony neumožňují vlastnit pomalu ani startovní pistole...


1 komentář:

... a tak jste pravili vy!