neděle 27. ledna 2013

Máme nového prezidenta!

Výsledek prezidentských voleb mě mrzí, ale co se dá dělat, taková je vůle lidu (a budu dělat, že jsem neslyšel tu větu o "dolních deseti milionech", protože do žádné "dolní" skupiny nepatřím ani patřit nechci).

Už se také těším na veselou situaci, až příští volby do Poslanecké sněmovny vyhrají socialisti a prezident, který sice na první pohled stojí vlevo, ale ve skutečnosti to není tak úplně pravda, jim dá pořádně sežrat, jak se s ním rozloučili. 

Při troše štěstí bychom se mohli za rok dočkat rozštěpu sociální demokracie na liberálnější (a pro mě přijatelnější) křídlo vedené Jiřím Dienstbierem a na zapšklou část řízenou Bohuslavem Sobotkou. Ty tendence už vyšly najevo při rozhodování o to, koho podpoří ČSSD v druhém kole prezidentské volby.

Doufám, že tento rozštěp na levici využijí pravicové strany, které se momentálně nacházejí v příšerném stavu.

Za pět let by se pak mohla o Hrad ucházet Miroslava Němcová, o které se domnívám, že by byla VÝBORNOU prezidentkou. Uzavřu to racionální úvahou: prezident je v Česku především profesionálním kladečem věnců, ale pořád si myslím, že Karel Schwarzenberg by se na tu roli hodil lépe.

5 komentářů:

 1. Souhlasím s tebou se vším, ale jen s tím Klausem ne. Hlavně jeho výrok o pravdě a lásce mě opravdu dostal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, od té doby, co podpořil Zemana a dopomohl mu tak k vítězství, ho nechápu, ale jinak byl dobrým prezidentem.

   Vymazat
 2. Klaus si dokázal dobře poradit s ekonomickou oblastí a s EU, za to jsem samozřejmě ráda, ale to jeho gaunerství už mu nikdo neodpáře, nehledě na to, jakou tomu teď nasadil korunu!

  OdpovědětVymazat
 3. áááá, Ráďova antiunijní a proklausovská agitka :D Že bych do toho fešáka zase na blogu dloubnul, na oplátku? :D (jinak Zeman je hrůza a Karel měl jít na Hrad...a taky jsem zvědavej, kdo teda bude klást věnec na Klausově funusu, řek bych, že tam bude vymeteno, na rozdíl od Havlova).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty do chudáka Vaška dloubeš non stop! :D Jinak ale souhlas - Zeman je hrůza a jeho nápady se podobají spíše choutkám diktátora než demokratického prezidenta - nápady na odvolání Nečase atd.

   Vymazat

... a tak jste pravili vy!