neděle 13. ledna 2013

"We did it!"

Bodejť by Karel nevyhrál, když má
podporu i takových krásek!
"We did it!" Zmákli jsme to! Napsal jsem kamarádce a kolegyni blogerce Kristýně Hronzové poté, co začalo být zřejmé, že do druhého kola prezidentských voleb postupuje proti Zemanovi Karel Schwarzenberg namísto Jana Fischera.

Potvrdila se tak má předpověď o nepřesnosti průzkumů. Zatímco Jan Fischer si poslední týden pohoršil kvůli slabšímu výkonu v předvolebních debatách a kvůli nařčení z toho, že si kupoval tleskající lidi v sálech, podporovatelé Karla Schwarzenberga se zmobilizovali přes sociální sítě a na akcích jako byl pražský Koncert pro Karla.

Je skvělé vidět pokořené předvolební průzkumy. Jak se všechna ta lákavě nabarvená čísla a procenta válí zkroucená v koutě a škubou sebou v předsmrtných křečích.

Šťastný Karel: roztomilost sama!
Ale za dva týdny půjde o hodně, takže musíme nasadit placky (Vážně, kde se rozdávají? Já bych ji tak chtěl!), letáčky a hlavně inteligentní a slušné argumenty, proč je Karel Schwarzenberg lepší než Miloš Zeman.

Protože on JE lepší.

Má noblesu, styl, úroveň, smysl pro humor, vynikající přehled o Česku i zahraničí, o současnosti i minulosti. Myslím, že to jde krásně vidět v tomhle velice neformálním rozhovoru.

Ale dost vtipů. Nejtěžší boj
je teprve před námi!
A co takhle zapojit se i kreativně? Vymyslet nějaké pěkné transparenty do oken, nazpívat písničku a dát ji na YouTube, složit vtipnou básničku na blog, natočit veselé video... Na přímé volbě - ač jsem byl zpočátku proti ní - se mi líbí, že je všechno v našich rukou. Už žádné bezmocné sledování zákulisních tahanic. Koho si zvolíme, toho tam budeme mít. A proto je potřeba se zvednout a skutečně něco začít dělat.

Moc mě těší, když vidím, jak se o politiku v posledních dnech na Facebooku a Twitteru zajímají i mladí lidé. A že chodí volit. Možná bylo schválení přímé volby prezidenta prvním krokem k tolik potřebné očistě české politiky.

3 komentáře:

  1. Super článek a naprosto s tebou souhlasím:))

    OdpovědětVymazat
  2. Pustit všem voličům Zemana tohle: http://www.youtube.com/watch?v=eW9uOwIA6Sk&list=UU_OPzMOhEZr8XMkK5cqoa_A&index=4

    OdpovědětVymazat
  3. Ježiš já tě baštím, tohle mi úplně uteklo :D :D Napíšu článek po druhým kole a budeš tam každopádně jmenován :)

    OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!