pátek 8. února 2013

Syn estébáckého kata Grebeníček: "Palach byl vlastně komunista!"

Je načase oprášit staré protikomunistické plakáty...
To jsem si takhle ve fitku běžel na běžícím pasu a najednou vidím na ČT 24 v tom informačním proužku dole zprávu: "Grebeníček (KSČM): Palach se neupálil kvůli komunismu." Natolik mě to rozčílilo, že jsem zbytek své trasy uběhl dvojnásobně rychle, abych se mohl na mobilu podívat na bližší informace.

Zrovna v době, kdy nám skvělý Hořící keř přibližuje oběť Jana Palacha a boj tehdejších lidí proti křivým pomluvám, to tady máme zase! Komunisté se pomalu připravují na převzetí moci po příštích volbách a neváhají lhát. Ostatně to je jejich taktika: překroutit historii tak, aby se z odpůrců či z lidí, kteří o komunismu nic nevěděli, stal jeho symbol (Jan Hus, Alois Jirásek, Jan Werich...).

Syn estébackého mučitele Miroslav Grebeníček prohlásil, že Palach se neupálil proti komunistické totalitě, nýbrž že to vlastně byl komunista, který chtěl liberalizovat stranu. 

Nedopusťme, aby Česká republika
 narazila na rudý ledovec!
Tato pomluva se dá srovnat se lží o tom, že Palach byl blázen a chtěl se zapálit studeným ohněm, ale někdo mu místo toho podstrčil benzín, kterou vypustil komunistický poslanec Vilém Nový krátce po Palachově smrti. Zajímalo by mě, jestli na Grebeníčka taky někdo podá trestní oznámení.

Protekčnímu synáčkovi Grebeníčkovi při jeho plamenném projevu asistovala i Marta Semelová, nechvalně proslulá milovnice Stalina a Gottwalda, a Vojtěch Filip, současný předseda komunistů. Slušní poslanci po jejich slovech opustili sál, protože se ta rudá propaganda nedala poslouchat.

Komunistům 20 let po Sametové revoluci zase nějak otrnulo. Myslím, že je načase přivolat z mrtvých senátora McCarthyho a uspořádat pár honů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!