neděle 3. března 2013

Harlem Shake a Fifty Shades Baby Boom: co je s naším světem v nepořádku?

S naším světem je něco zásadně v nepořádku.

Po mánii jménem Gangnam Style přišel Harlem Shake, který se korejský taneček pokouší sesadit z trůnu úchyláren arabskými pseudorytmy. Zatímco Gangnam Style mě rozesmál, jelikož byl první, originální a zábavný ve zvláštnosti kroků, Harlem Shake je dekadentní zvrácenost, která žije jenom z toho, že v krátkém videu s jedním střihem vždycky někdo vymyslí nějakou šílenost.


Je to chytlavé. Ale jak poznamenal kdosi pod jedním harlemshakovým videem na YouTube - "no, myslím, že toho internetu pro dnešek stačilo." Myslíte, že jednou naše vnoučata budou říkat: "Dědo, taky jste v desátých letech tančili harlem shake?" stejně jako my se dnes ptáme na charleston? Pochybuju!

Myslíte, že by mohlo být hůř? Co říkáte tomuhle?


Podle amerických vědeckých časopisů můžeme v letošním roce očekávat takzvaný "Fifty Shades Baby Boom" - děti počaté díky žhavým popisům v erotickém braku Padesát odstínů šedi. Právě letos - především v první polovině roku - totiž uplyne devět měsíců od překvapujícího úspěchu sadomasochistické harlekýnky na knižním trhu.

Ornello, dostaň ze sebe to dítě
a dej nám pokoj!
Bude tato generace dětí nějak specifická? Možná nebudou moci bičík a pouta ani vidět. Děti počaté na sklonku 60. let během "květinové revoluce" jsou totiž pravým opakem svých rodičů - soustředí se na kariéru zpravidla ve velkých korporacích a o hippiesácích mluví spíše posměšně. Inu, každá generace se snaží být jiná než ta předchozí...

Aby toho nebylo ještě málo, Justin Bieber v pátek oslavil 19. narozeniny. Nezapomněl si přitom sundat tričko, aby všichni viděli, že se z mladého chlapečka stal silný muž.

A Ornella pořád ještě neporodila. Znáte někdo její termín? Mám pocit, že už je těhotná tak dva roky. Jak dlouho nás ještě budou média týrat jejím břichem?

Odpověď z titulku se přímo nabízí: co je s naším světem špatně? Nejspíš úplně všechno...

1 komentář:

  1. Pornella má prý vrhnout někdy v květnu, či co... nebo tak jsem to někde četla! :D

    OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!