úterý 5. března 2013

SOCIALISMUS PŘICHÁZÍ! Jeho první obětí je Václav Klaus!

Ačkoliv se mi spolužáci nedávno smáli, když jsem řekl, že rudá ruka komunismu se už natahuje po České republice, vypadá to, že první vlna extrémního levičáctví už přišla. A samozřejmě smetla jejího velkého odpůrce - dosluhujícího prezidenta Václava Klause.

Nastala přesně ta situace, jíž jsem se obával. Slabá vláda nezvládá přesilu levicového senátu, Ústavního soudu a nově nastupujícího prezidenta. Tyto tři moci pod socialistickým vlivem zešílely a použily novoroční amnestii a Klausův odpor vůči EU jako záminku k podání žaloby za velezradu k Ústavnímu soudu. Jde přitom jen o pouhopouhou pomstychtivost.

Otázkou je, zda (a případně kdy) dojde i na ostatní, kdo mají jiný názor než soudruzi senátoři, ctihodnost Rychetský a jeho ctěná excelence Miloš Zeman. Bude teď odpor k Evropské unii trestán jako zločin proti Republice? A co když jsme s amnestií souhlasili? Měli bychom si sbalit kartáček a čekat na zabušení na dveře?

Pevně doufám, že si státní instituce uvědomí, jak populistickým gestem žalování Klause za velezradu je. Sociální demokraté, kteří momentálně ovládají senát, Pražský hrad i Ústavní soud, si jenom chtějí přihřát polívčičku na nepopularitě Václava Klause a získat tak pár hlasů navíc do příštích voleb.

To se bude bojovat o Poslaneckou sněmovnu, zatím poslední baštu české pravice. V případě vítězství (které je momentálně téměř jisté), by měli socialisti a komunisti všechny české zákonodárné, soudní i výkonné instituce v hrsti. Billboardy s nápisem "Klaus díky nám sedí!" by se proto levicovým stranám v kampani výborně hodily do krámu.

Ale nejsou to náhodou už politické procesy?

2 komentáře:

 1. Je to populismus, ale tvůj článek je taky populistickej výluh, ovšem pro změnu pravicovej. "Bude teď odpor k Evropské unii trestán jako zločin proti Republice?" Jako bych čet facebook "svobodnejch" občanů....Myslím, že senátoři nedávaj Klausovi na prdel za unii, jeho kydy jsou kabaret, ale za to, že osvobodil tuneláře, se kterejma v devadesátkách patrně kšeftoval. to by mělo ležet v žaludku i pravičákum. žaloba za velezradu je šaškárna, ale klaus si pořádnou facku za svojí aroganci zaslouží. jestli se teď chvíli bude bát o kejhák, jedině dobře, ale do krimu bych ho neposílal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. samozřejmě že to je trochu nadnesené. Ale jinak pozornost neupoutám.

   K tématu: s amnestií souhlasím z mnoha důvodů, hlavně ale jako gesto pomalým soudům - není možný, aby se soudní procesy vlekly už od 90. let. V tomhle případě by si facku zasloužili pomalí soudci.

   Jsem rád, že i mezi odpůrci Klause se najdou lidé s rozumným názorem, kteří vidí, že žaloba za velezradu je šaškárna. Docela mě děsí, když na FB nebo Twitteru vidím příspěvky jako "ať visí", "doživotí" atd.

   Vymazat

... a tak jste pravili vy!