pátek 31. května 2013

Česká televize má právo veřejnoprávně kazit vaše děti!

"Dva bobři jsou lepší než jeden!" Kdy se Space Teens
dostanou na obrazovky ČT?
O tom, že Česká televize (stejně jako Český rozhlas) je přebujelá a vyrovnaností posedlá instituce, kterou by bylo nejlepší zrušit, vám povím jindy. Tentokrát se podíváme na její expanzní snahy.

Vedení ČT si totiž pojem "veřejnoprávní" překládá jako "monopolní", a tak se rozhodlo spustit přibližně milion dalších stanic, aby rozdrtili zkaženou komerční konkurenci soukromých televizí. 

Kromě ČT Art (ČT 2 verze 2.0) má vzniknout i ČT Déčko, stanice pro děti.

Pedobear si Déčko pochvaluje...
Při tvorbě Déčka se tvůrci utrhli z řetězů natolik, že mi to připomíná onu dětskou show, v níž se dvěma bobry účinkovala Robin Scherbatská a.k.a. Robin Sparkles.

Tak za prvé: Déčko může v osobách, které alespoň trochu ovládají angličtinu, vzbuzovat asociace značně nevhodné, zvlášť pokud jde o dětskou stanici. Who wants the D?! Kids!!! Pedobear už si jistě připravuje dodávku.

A za druhé: počítám, že stejný milovník dvojsmyslů stojí i za tvorbou duhového loga, které jako by z oka vypadlo vlajce Gay Pride. Symboly hnutí za práva sexuálních menšin jsou poměrně zvláštní volbou pro logo dětské stanice.


Reklamní agentura si z veřejnoprávní televize evidentně vystřelila a byrokrati z Kavčích hor jim na to naletěli, respektive vůbec je nenapadlo v tom hledat něco víc. Je to všechno hrozně úsměvné, dokud si neuvědomíme, že takovéhle nezodpovědné instituce všichni platíme z koncesionářských poplatků...

Tiskové oddělení ČT se k tomuto veřejnoprávnímu trapasu nevyjádřilo.

Žádné komentáře:

Okomentovat

... a tak jste pravili vy!