úterý 18. června 2013

Zachraňte nový občanský zákoník!

V současné politické krizi se sice hodně omílá kdo s kým kde co a jak, úplně se ale zapomíná na fakt, že s odchodem Nečase je v ohrožení nový občanský zákoník, který by z České republiky udělal zemi západoevropského stylu.

Ruší totiž dědickou a darovací daň, mění daň z prodeje nemovitosti (zatímco teď ji platí ten, kdo prodává, podle nového zákona ji bude platit kupující), umožňuje odkázat své jmění komukoliv a vůbec umožňuje člověku svobodněji zacházet s jeho majetkem.

Socialisté a komunisté nový zákoník odmítají a hrozí tak, že místo toho, aby důležité změny začaly platit od ledna 2014 se jich nedočkáme nikdy.

3 komentáře:

  1. ...nemluvě o tom, že chudáci studenti práv, kteří se jako první učí ke zkoušce občanské právo podle NOZ, by mohli na rok studia zapomenout a přeučovat se všechno podle staré úpravy!

    OdpovědětVymazat
  2. To je pěkná mediální masáž pane Blažku! Přečetl jste si pár novinových článků, co bude s NOZ lepší a hned jste odborník....Jako neprávník o tom víte kulové. Současná právní úprava je pro běžného očana plně dostačující. Náznaky socilistického práva ve starém obč. zák. jsou jen strašením pana Pospíšila, který se už nemůže dočkat až ten mozkový průjem pana Eliáše bude účinný a vrátí nás ne do socialismu, ale ještě před něj. Do Rakouska-Uherska. Četl jste to vůbec, pane odborníku? Největším argumentem pro jeho přijetí je, že to stálo moc peněz. Jiný další důvod není a v současné době, kdy naše země prožívá ekonomickou recesi je tento zákon blížící se katastrofou. Prosím, přestaňte plácat o něčem, čemu nerozumíte, s vlastností novináři sobě vlastní, tedy maximálním seběvědomím a minimálními znalostmi a své rozumy prosím nedávejte ani na portál MS Justice.cz, který slouží k maximální propagaci tohoto šíleného produktu bez náznaku objektivní kritiky. Děkuji

    OdpovědětVymazat

... a tak jste pravili vy!